Skontaktuj się z nami
+48 506 291 013

Grafologia

letter-447577_960_720

Poznając pismo danej osoby poznasz ją samą, to, co ją cieszy i martwi, to, czego się lęka, co budzi jej obawy, poznasz jej problemy, kłopoty, stan zdrowia psychicznego i fizycznego, poznasz jej temperament, emocjonalność i uczuciowość. Poznasz także jej stosunek do otoczenia, jakość jej relacji interpersonalnych, jakość jej życia. Dowiesz się, jak postrzega samą siebie i jak chciałaby być postrzegana przez innych, poznasz jej marzenia, pragnienia, a także jej deficyty, kompleksy i obawy. Znajdziesz odpowiedź na pytanie, czy można tej osobie zaufać, czy jest uczciwa, czy też nie.

Będziesz wiedział w jakim nastroju była sporządzając swoją próbkę pisma do analizy, a także jaki najczęściej ma nastrój, czy patrzy na świat optymistycznie, czy pesymistycznie ? To tylko niektóre z wielu informacji, które są dostępne grafologowi dzięki psychologicznej analizie pisma.

Podczas warsztatów poruszone zostaną kwestie:

1. Główne cechy pisma i ich psychologiczna interpretacja
2. Dominanty osobowościowe ( introwersja-ekstrawersja oraz neurotyzm) w piśmie
3. Temperament, uczucia, emocje, intelekt, siła woli, uczciwość i nieuczciwość w piśmie odręcznym
4. Zdolności interpersonalne i komunikacyjne uwidocznione w piśmie
5. Jak rozpoznać libido w piśmie ?
6. Znaki depresji w piśmie odręcznym
7. Wizerunek i samoocena w podpisie – analiza podpisów
8. Zasady psychologicznej analizy pisma
9. Ćwiczenia praktyczne

Grafologia – Grafologia psychologiczna zajmuje się ustalaniem związków między grafizmem a osobowością. Grafologia jako technika projekcyjna ma swoje naukowe podstawy w psychologii projekcji, ekspresji i wyrazu.

Umiejętności nabyte na kursach grafologii można wykorzystywać z powodzeniem we wszystkich zawodach i zajęciach opierających się na kontaktach z drugim człowiekiem: w szkolnictwie, w lecznictwie, w handlu i usługach, w biznesie, w rekrutacji, w poradnictwie, w doborze partnerskim, w kryminalistyce, czy wreszcie w życiu prywatnym.

Warsztaty prowadzi z pasją mgr Iwona Rusajczyk, psycholog-psychoprofilaktyk, coach i trener rozwoju osobistego, grafolog, filolog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Wykłada w szkołach wyższych psychologię wyglądu (NAO), metody projekcyjne (grafologię psychologiczną i analizę rysunku) oraz teorię komunikacji, w tym sztukę autoprezentacji. Specjalizuje się w zgłębianiu komunikacji niewerbalnej, wszystkich aktów pozawerbalnej ekspresji.

Kieruje pracownią psychografologii w Gdańsku, wykonuje psychologiczne analizy pisma oraz prowadzi seminaria i warsztaty grafologiczne na terenie całej Polski.
25 lat doświadczenia w dziedzinie grafologii zaowocowało książką „Grafologia komplementarna. Pismo w świecie archetypów i symboli”. Więcej o książce i autorce: iwonarusajczyk.blogspot.com

ZAPRASZAMY!
Liczba miejsc ograniczona!

Koszt: 100 zł

Informacje i zapisy:
zapisy@pfpomost.pl